02-18-2017
7TH BOYS
  • New Glarus

    (Arnett-7B-1)

    48

    Brodhead

    (Boegli-7B-1)

    47

  • Reedsburg

    (Mikono-7B-2)

    40

    Scales Mound

    (Vandig-7B-1)

    55

  • Barneveld

    (Laube-7B-1)

    15

    River Valley

    (Wickma-7B-1)

    35

  • River Valley

    (Wickma-7B-1)

    18

    Scales Mound

    (Vandig-7B-1)

    51

  • New Glarus

    (Arnett-7B-1)

    26

    Reedsburg

    (Mikono-7B-2)

    40

  • Brodhead

    (Boegli-7B-1)

    25

    Scales Mound

    (Vandig-7B-1)

    53

  • Barneveld

    (Laube-7B-1)

    28

    Reedsburg

    (Mikono-7B-2)

    48

  • Brodhead

    (Boegli-7B-1)

    35

    River Valley

    (Wickma-7B-1)

    32

  • Barneveld

    (Laube-7B-1)

    20

    New Glarus

    (Arnett-7B-1)

    31

wthern wisconsin basketball league
facebook link
You need to upgrade your Flash Player
Winning the League Championship


NOTE: LEAGUE CHAMPIONSHIP: In order to be eligible, you need to play in 5 tournaments in 4th, 5th and 6th. In order to be eligible, you need to play in 7 tournaments in 7th and 8th grade. The League Championship will be awarded to the highest rated team in each Grade/Gender. 

POWER RANKINGS

test test
  • 8TH BOYS

    1 - Evansville (Stence-8B-1)

    2 - Platteville (Knight-8B-1)

    3 - Dodgeville (Raess-8B-1)

    4 - Cuba City (Schwei-8B-1)

    5 - Elmbrook (Rux-8B-2)

    8TH GIRLS

    1 - Black Hawk (Flanag-8G-1)

    2 - Lodi (Walzer-8G-1)

    3 - Beloit Turner (Virgin-8G-1)

    4 - Lancaster (Kelly-8G-1)

    5 - Poynette (Chadwi-8G-1)

  • 7TH BOYS

    1 - Cuba City (Murphy-7B-1)

    2 - Richland Cente(Boswor-7B-1)

    3 - Madison Memori(Horman-7B-1)

    4 - Scales Mound (Vandig-7B-1)

    5 - Verona (Tobie-7B-3)

    7TH GIRLS

    1 - Darlington (Gille-7G-1)

    2 - Middleton (Byl-7G-1)

    3 - Richland Cente(Anders-7G-1)

    4 - Prairie du Chi(Krahn-7G-1)

    5 - Argyle (Alliso-7G-1)

  • 6TH BOYS

    1 - Cuba City (Lucey-6B-1)

    2 - Fennimore (Lendos-6B-1)

    3 - Madison West (Blue-6B-1)

    4 - McFarland (Dean-6B-1)

    5 - Elmbrook (Rux-6B-1)

    6TH GIRLS

    1 - New Berlin Eis(Witt-6G-1)

    2 - Middleton (Deptul-6G-1)

    3 - Sun Prairie (Hawk-6G-2)

    4 - DeForest (Campbe-6G-1)

    5 - Prairie du Chi(Forde-6G-1)

  • 5TH BOYS

    1 - McFarland (Pavele-5B-1)

    2 - Brodhead (Boegli-5B-1)

    3 - Janesville (Thomas-5B-1)

    4 - Hillsboro (Hildre-5B-1)

    5 - Elmbrook (Rux-5B-1)

    5TH GIRLS

    1 - Middleton Blue(Close-5G-1)

    2 - Galena (Kruse-5G-1)

    3 - Wisconsin Dell(Machov-5G-1)

    4 - Dodgeville (Reilly-5G-1)

    5 - Brodhead (Kloepp-5G-1)

  • 4TH BOYS

    1 - Elmbrook (Rux-4B-1)

    2 - Cuba City (Jay-4B-1)

    3 - Verona (Filand-4B-1)

    4 - Verona (Brian-4B-5)

    5 - Brodhead (Pinnow-4B-1)

    4TH GIRLS

    1 - Prairie du Chi(Krahn-4G-1)

    2 - Poynette (Wakefi-4G-1)

    3 - Belleville (fahey-4G-1)

    4 - Cuba City (Nolan-4G-1)

    5 - Verona (Armstr-4G-1)